- S235JRG2, wg PN-EN 10025;
- C4D, wg PN-EN 10016;
- 1006, wg ASTM A510.
Drut utwardzony w wyniku procesu ciągnienia, bez obróbki termicznej. Wytrzymałość na zerwanie (parametr Rm) drutu twardego zawiera się w granicach od 600 do 1200 MPa, co czyni drut podatnym na operacje gięcia, zapewniając jednocześnie dobrą sztywność wykonanych elementów. Podstawowe zastosowania tego rodzaju drutu to wszelkiego rodzaju siatki i sita, gwoździe, elementy gięte dla przemysłu meblarskiego i budowlanego. Drut jest pakowany w kręgach o wadze do 500 kg. Drut może być dostarczany w postaci kręgów, jak i prętów stalowych.
Drut stalowy poddany obróbce cieplnej po procesie ciągnienia. Dzięki niskiej wartości parametru Rm (w granicach 350-420 MPa) drut jest podatny na operacje wielokrotnego gięcia i splatania. Drut jest żarzony w środowisku beztlenowym w temperaturze ok. 750 °C. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej jakości retort piecowych drut nie jest pokryty zgorzeliną typową dla wyrobów hutniczych.
Typowe zastosowania: wiązania elementów zbrojarskich w budownictwie, drut przewodnikowy do plantacji chmielu w rolnictwie, półfabrykat do produkcji choinek i wieńców ozdobnych, florystyka, ogrodnictwo.